Ροή

Hit Tennis 3 για iPhone [Video]

RC_Andreas

Administrator
Joined
3 June 2010
Μηνύματα
4,599
Βαθμολογία
9
Points
38
Location
Ελλάδα
Website
www.eltube.gr
ima.jpg

Μερικές φορές, όταν πιάνω το iPhone μου στα χέρια μου, και χαλαρώνω, θέλω να παίξω ένα παιχνιδάκι πολύ απλό, γρήγορο, χωρίς καν να κουνηθεί ο εγκεφαλός μου ούτε ένα εκατοστό, προκειμένου να ξεκουραστώ. Τελευταίο μεγάλο μου κόλλημα το Subway Surfers. Παίζω πάνω από ένα μήνα συνεχώς! Τι προάλλες, χαζεύοντας στο AppStore, είδα για πολλοστή φορά μπροστά μου το Hit Tennis 3 από την Focused Apps. Το έχω ?τρακάρει? αρκετές φορές αλλά ποτέ δεν το κατέβαζα. Δεν ξέρω γιατί, αλλά ενώ είμαι μεγάλος fan του tennis, και έχω παιχνίδια tennis όπως αυτό της EA, δεν αποφάσιζα να το εγκαταστήσω στο κινητό μου. Ε, αφού είναι και δωρεάν, είπα, ας το δοκιμάσω. Και από τότε, παράτησα το Subway Surfers και παίζω Hit Tennis!

Διάβασα τα reviews στο AppStore των χρηστών και πραγματικά απορώ! Εγώ προσωπικά βρήκα το πιο ωραίο και απλό tennis για το iPhone μου!

Καταρχάς τα γραφικά του είναι μεν απλοϊκά αλλά όμορφα φτιαγμένα. Δεν βλέπετε sprites παικτών αλλά μόνο ρακέτες και μπάλα. Δεν χειρίζεστε το παιχνίδι με σταυρό και κουμπιά (όπως τα άλλα παιχνίδια του είδους) αλλά κατευθείαν με το δάχτυλο σας. Αυτό σας δίνει την δυνατότητα για καλύτερο control της βολής σας. Ουσιαστικά τα άλλα παιχνίδια tennis είναι εντελώς arcade, ενώ αυτό είναι ψιλο-simulation (σε πολύ πρώιμο στάδιο όμως).

Ο ήχος είναι και αυτός πολύ απλό αλλά για το είδος του παιχνιδιού υπεραρκετός. Υπάρχουν αρκετά είδη γηπέδων για να παίξετε και αρκετοί αντίπαλοι να αντιμετωπίσετε. Ούτως ή άλλως το tennis είναι ένα, οπότε αν σας αρέσει δε θα βαρεθείτε εύκολα.

Εγώ λοιπόν δε θα πω ότι είναι το καλύτερο παιχνίδι tennis στο AppStore, ούτε ότι διεκδικεί την πρωτιά από τα άλλα παιχνίδια. Αλλά με τιμή δωρεάν, και αφού προσωπικά μου αρέσει το tennis, το συμπάθησα πάρα πολύ και μάλιστα όπως σας είπα έχω φάει και ένα ψιλοκολληματάκι με το συγκεκριμένο παιχνίδι. Το συστήνω σε όλους τους fans.

Βρείτε το στο App Store

iappsreviews.gr
 
Top Bottom