Ροή

Οδηγός: Πως να απενεργοποιήσετε τις Banner διαφημίσεις στο uTorrent

RC_Andreas

Administrator
Joined
3 June 2010
Μηνύματα
4,599
Βαθμολογία
9
Points
38
Location
Ελλάδα
Website
www.eltube.gr
torrent-png

Το uTorrent είναι κατά πολύ ένα από τα καλύτερα και πιο δημοφιλή προγράμματα bittorrent. Αυτό που το κάνει ακόμα καλύτερο είναι η διαθεσιμότητά του σε όλες τις πλατφόρμες, δηλαδή Windows, Mac, Linux και φορητές συσκευές όπως το Android και iPhone.

Λοιπόν, εμείς δεν πρόκειται να μιλήσουμε για τη διαθεσιμότητα ή τη χρήση του. Ίσως τα γνωρίζετε όλα αυτά. Αυτό που ίσως δεν ξέρετε είναι πώς να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις banner που αναβοσβήνουν στην διεπαφή χρήστη, στην αριστερή γραμμή και στην κορυφή, ακριβώς κάτω από τη γραμμή εργαλείων.
Ας δούμε πώς να το κάνουμε.

Πριν αρχίσουμε, επιτρέψτε μου να σας δείξω ένα παράδειγμα μιας τέτοιας διαφήμισης.

torrent1-png



Βήματα για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις στο uTorrent

Πρώτον ξεκινήστε το uTorrent στο μηχάνημά σας. Στη συνέχεια, ακολουθήστε τα παρακάτω βήματα:

Βήμα 1: Πηγαίνετε Options - > Preferences - Προτιμήσεις. Η συντόμευση πληκτρολογίου για το ίδιο Ctrl + P.

torrent2-png

Βήμα 2: Στο παράθυρο Preferences - Προτιμήσεις, στο αριστερό παράθυρο, κάντε κλικ στην επιλογή Για προχωρημένους - Advanced. Μην επεκτείνετε, απλά κάντε κλικ στο Advanced.

torrent3-png

Βήμα 3: Τώρα θα πρέπει να ψάξετε για τις επιλογές διαφήμισης. Στο Φίλτρο - Filter πληκτρολογήστε offer. Αυτό θα φιλτράρει τις απαιτούμενες επιλογές.

torrent4-png

Προσέξτε τις δύο τελευταίες επιλογές. Εδώ είναι τι σημαίνουν: -

left_rail_offer: Αυτή η επιλογή, αν είναι στο true, επιτρέπει στις διαφημίσεις να αναβοσβήνουν στην αριστερή ράγα του uTorrent.

sponsored_torrent_offer: Αυτή η επιλογή είναι ο έλεγχος για την προβολή προσφορών στην κορυφή της κύριας προβολής. Φροντίστε να είναι true/false αναλόγως.

Βήμα 4: Για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις off, κάντε διπλό κλικ σε κάθε μία από τις επιλογές και να αλλάξετε την αξία τους σε false. Κάντε κλικ στο Ok.

torrent5-png

Βήμα 5: Έξοδος και κλείστε το client uTorrent. Δώστε του λίγο χρόνο για να συγχρονίσει τις προτιμήσεις.

Όταν ανοίξετε τον client uTorrent και πάλι δεν θα δείτε τις διαφημίσεις.

torrent6-png
 
Last edited by a moderator:

Gladiator

New member
Joined
24 March 2013
Μηνύματα
8
Βαθμολογία
1
Points
0
Απ: Πως να απενεργοποιήσετε τις Banner διαφημίσεις στο uTorrent

Ευχαριστω, φιλε μου γιατι μου ειχε σπασει τα νευρα αυτο με τις διαφιμησεις
 
Joined
6 July 2010
Μηνύματα
120
Βαθμολογία
10
Points
18
Age
42
Location
Rhodos
Website
onlinemovie.gr
Απ: Πως να απενεργοποιήσετε τις Banner διαφημίσεις στο uTorrent

ευχαριστώ και εγώ με τη σειρά μου μας είχε πρήξει να είσαι καλά !!
 
Top Bottom