Ροή

Προβλημα με σύνδεση ασύρματου ποντικιού σε tablet Asus Memo Pad Smart ME301T 10.1''

CHRIAC

New member
Joined
7 December 2010
Μηνύματα
9
Βαθμολογία
0
Points
1
Παιδια καλησπερα εχω το tablet Asus Memo Pad Smart ME301T 10.1'' με adroid 4.2.1 και θελω να συνδεσω ασυρματο ποντικι αλλα δεν μπορω να καταλαβω τι ακριβως χρειαζεται .

Εχω παρει ανταπτορα απο micro USB se USB θυληκο αλλα δεν το αναγνωριζει το mouse η συσκευη

μηπως χρειαζεται καποιος driver ειδικος για adroid π.χ απο την εταιρια asus η κατι αναλογο ?
 

RC_Andreas

Administrator
Joined
3 June 2010
Μηνύματα
4,599
Βαθμολογία
9
Points
38
Location
Ελλάδα
Website
www.eltube.gr
Re: Προβλημα με σύνδεση ασύρματου ποντικιού σε tablet Asus Memo Pad Smart ME301T 10.1''

Για σου φίλε δεν έχω προσωπική εμπειρία σε αυτό αλά έψαξα λίγο για το πρόβλημα σου και είμαι σίγουρος πως το έκανες και εσύ δυστυχώς ώμος δεν υπάρχουν πολλά για αυτό. Το μόνο που βρήκα είναι το παρακάτω δεν ξέρω αν βοηθήσει αν δεν διαβάζεις αγγλικά πες να το μεταφράσω ?

Asus preinstalls Android 4.1.1 Jelly Bean and not the latest version of the Google OS, Android 4.2. The Taiwanese manufacturer modified and tweaked the software in quite a few areas. The systems settings allow for adjustments normally not seen: for example, the buttons of a connected mouse can be configured here. Tapping the system clock opens a menu that also features additional items - like power settings, for instance. Asus also modified the virtual keyboard - how successful this modification is we will discuss at a later point.

csm.jpg
πηγη
 
Last edited:

CHRIAC

New member
Joined
7 December 2010
Μηνύματα
9
Βαθμολογία
0
Points
1
Απ: Προβλημα με σύνδεση ασύρματου ποντικιού σε tablet Asus Memo Pad Smart ME301T 10.1''

Μπορει αυτος ο ανταπτορας που εχω να μην ειναι host otg ψαχνω να αγορασω αλλο καλωδιο στα μαγαζια που ρωτησα δεν ειχαν μονο με παραγγελια μου ειπαν και αν γινει κατι αλλα ακομα και στο ebay που εψαξα δεν υπαρχει καλωδιο micro usb σε female usb host otg αποκλειστικα για Asus Memo Pad Smart ME301T 10.1''
μονο για το nexus 7 της asus υπαρχει το ποιο μπορει να κανει βεβαια δεν ξερω
 
Top Bottom