Ροή

Info

babis

New member
Joined
14 December 2011
Μηνύματα
9
Βαθμολογία
0
Points
1
Αφού έφαγα ώρες στο διαδίκτυο τελικά απευθύνομαι σαν τελευταία επιλογή στο αγαπημένο μου site. Παιδιά σκέφτομαι να φτιάξω ένα νομότυπο web ραδιόφωνο. Γνωρίζω την τεχνολογία του ραδιοφωνου εκείνο όμως που με εμποδίζει είναι το web site. Έχω βρει για να αγοράσω έτοιμο template σε html5 <για ραδιόφωνο> αλλά δεν ξέρω πως και με ποιο τρόπο μπορώ να το διαχειριστώ <να το παραμετροποιήσω εννοώ>. Σκέφτηκα πως το wordpress μπορεί να διαχειριστεί html5 αλλά θέλω τα φώτα σας παρακαλώ με ποια πλατφόρμα και αν έχουμε τίποτα έτοιμα video tutorial θα ήταν ευχής έργο.
Σας ευχαριστώ για την προσοχή
 

RC_Andreas

Administrator
Joined
3 June 2010
Μηνύματα
4,599
Βαθμολογία
9
Points
38
Location
Ελλάδα
Website
www.eltube.gr
Απ: Info

Για σου Μπάμπη μιας και ανέφερες το Wordpress στο συνιστώ και εγώ, είναι δωρεά έχει πληθώρα από Θέματα και Plugins και φυσικά μπορείς να το παραμετροποιήσης.
Έτσι λιπών βάζεις το Wordpress επιλέγεις ένα θέμα της αρεσκείας σου κάνεις εγκατάσταση το Plugin αυτό Shoutcast Icecast HTML5 Radio Player και νομίζω είσαι έτυμος. Αν είναι κάτι που δεν καταλαβαίνεις μην διστάζεις να ρωτήσεις.

Καλή επιτυχία!!! :)
 

babis

New member
Joined
14 December 2011
Μηνύματα
9
Βαθμολογία
0
Points
1
Απ: Info

φίλε Ανδρέα σε ευχαριστώ για την απάντησή σου και για τη πολύτιμη βοήθειά σου. Θα το κοιτάξω όσο για το Plugin το βρίσκω άκρως ενδιαφέρων. Εκείνο που με κρατούσε ήταν πως το template που βρήκα είναι σε html5 και σκέφτηκα μη το πληρώσω και τελικά δεν μπορώ να το παραμετροποιήσω. Αφού όμως μπορεί να το διαχειριστεί το wordpress αρχίζω video tutorial και μέχρι το καλοκαίρι θάμαι jet.
Σε ευχαριστώ και πάλι και εννοείται πως παρακολουθώ τα ενδιαφέροντα θέματα εδώ μέσα <από τα οποία έχω χρησιμοποιήσει αρκετά που μου έλυσαν τα χέρια>. Άν κάπου κολήσω θα ξαναχτυπήσω τη πόρτα και πάλι ευχαριστώ.
 
Top Bottom