Ροή

Αγαπημένοι μου φίλοι

techne

Administrator
Joined
27 May 2010
Μηνύματα
1,157
Βαθμολογία
24
Points
38
Website
www.eltube.gr
Αγαπημένοι μου φίλοι γεια σας.

Αποφάσισα να σας γράψω αυτό το κείμενο για τον εξής λόγο. Ακούω από φίλους μου καθημερινά πώς περνάνε δύσκολες στιγμές και απο ότι ξέρετε πολύ καλά παιρνάνε οι περισσότεροι έλληνες με την σημερινή κρίσι.

Αυτό που πιστεύω εγώ είναι πώς εμείς μόνοι μας οδηγηθήκαμε σε αυτό το σημείο με την ίδια μας την συμπεριφορά και τον άσχημο ελληνικό χαραχτήρα μας.

Αναρωτιέστε γιατί τα λέω όλα αυτά θα σας εξηγήσω παρακάτω.

Aσχολούμαι με το διαδίχτυο κάπου 10 χρόνια αποφάσισα να φτιάξω μια ελληνική κοινότητα παρόμοια με το Face book όπως πολλές άλλες ελληνικές κοινότητες καλύτερες από την δικιά μου και με ακόμα περισσότερες παροχές όπως βοήθεια σε διάφορα προβλήματα σας, αναζήτηση η ερώτηση για κάποιο πρόγραμμα που ενδιαφέρεστε και πολλά άλλα.

Ομως δυστυχώς ειμαστε όλοι κολλημένοι στο Face book χωρίς να ξέρουμε πόσο πολύ εκθέτουμε τα προσωπικά μας δεδομένα και της φωτογραφίες μας και δεν λέω πώς είναι κακό αυτό αλλά το κακό είναι πώς το face book το εκμεταλλεύεται αυτό δίνοντας τα προσωπικά μας email σε διάφορες εταιρίες για διαφημιστικούς σκοπούς και το χειρότερο από όλα μπορεί να χρησιμοποιήσουν την φωτογραφία μας για δικούς του διαφημιστικούς σκοπούς να βγάλει τεράστια κέρδη από αυτό και εμείς να ήμαστε σε αγνεία και πολλά άλλα.
Λοιπον το παράπονο μου είναι το εξής από τότε που αποφάσισα να κάνω αυτήν την κοινότητα όπως ανάφερα παραπάνω όχι μόνο δεν πλησιάζει κάποιος Έλληνας αλλά έχασα και τους περισσότερους μου φίλους.

Δυστυχώς και το ξέρεται αντί να χαρούν πικράθηκαν.

Αυτό λοιπον είμαστε οι Έλληνες καί για αυτό σταματάμε να αναρωτιόμαστε γιατί φτάσαμε εδω που φτάσαμε πολύ απλά προτιμάμε να δίνουμε στους ξένους και όχι στους συμπατριώτες μας και το χειρότερο κάναμε τους αμερικανούς μάγκες λες κε δεν ειμαστε άξιοι εμείς σαν Έλληνες να έχουμε τον δικό μας χώρο με τις δικές μας συνήθειες και κουλτούρες.

Η κατάληξη είναι πώς ειμαστε άξιοι της μοίρας μας!!!
Και τελειώνω ως εξής δεν τα ανέφερα όλα αυτά γιατί ζητώ κάτι από εσάς εγώ είχα την ανάγκη να βγάλω αυτό που νοιώθω μέσα μου και το έκανα. Τώρα είμαι πιο ήσυχος με τον εαυτό μου όσο για εσάς συνεχίστε να κάνετε αυτό που κάνετε πάντα.
Εγώ σας εύχομαι υγεία μακροζωία και να περνάτε πάντα καλά.
 
Joined
6 July 2010
Μηνύματα
120
Βαθμολογία
10
Points
18
Age
42
Location
Rhodos
Website
onlinemovie.gr
simfono opos tin parimia pou leei otan ir8e o 8eos kai arotise ton elina poia einai i epi8imia tou autos zitise na pe8anei i katsika tou geitona. lol
 
Top Bottom