Ροή

Ένα θέμα για ανέκδοτα...

TasosP

Member
Joined
30 June 2012
Μηνύματα
91
Βαθμολογία
0
Points
6
Ένας φουκαράς αποκοιμήθηκε μέρα μεσημέρι στην πλαζ και ο ήλιος τού κατάκαψε τα μπούτια. Τον πάνε στο νοσοκομείο σε κακά χάλια.
Το δέρμα του ήταν κατακόκκινο, γεμάτο φουσκάλες και οτιδήποτε άγγιζαν τα μπούτια του και του προκαλούσε φοβερό πόνο.

Ο γιατρός τού έγραψε ενδοφλέβιες ενέσεις με νερό και ηλεκτρολύτες, ένα ήπιο ηρεμιστικό και Βιάγκρα. Ξαφνιασμένη η νοσοκόμα ρώτησε:

- Τί καλό θα του κάνει το Βιάγκρα σ' αυτή την κατάσταση;

Και ο γιατρός:

- Θα κρατάει το σεντόνι μακριά από τα μπούτια του.
 

TasosP

Member
Joined
30 June 2012
Μηνύματα
91
Βαθμολογία
0
Points
6
- Πόσα θέλετε γιατρέ, για να μου βγάλετε το χαλασμένο δόντι;
- 200 ευρώ.
- 200 ευρώ, για μια δουλειά που κρατάει μερικά λεπτά;
- Αν θέλετε, μπορώ να κάνω τη δική σας εξαγωγή να κρατήσει μία ώρα.
 

TasosP

Member
Joined
30 June 2012
Μηνύματα
91
Βαθμολογία
0
Points
6
- Γιατρέ μου, κάθε βράδυ βλέπω τον ίδιο τρομακτικό εφιάλτη. Κάποιος με κυνηγά για να με σκοτώσει. Τρέχω, τρέχω και φτάνω μπροστά σε μια μεγάλη πόρτα, με μια τεράστια κόκκινη επιγραφή. Σπρώχνω για να ανοίξω την πόρτα, σπρώχνω, ξανασπρώχνω αλλά δεν ανοίγει η ρημάδα! Ο τύπος που με κυνηγά πλησιάζει συνεχώς με το μαχαίρι στο χέρι. Ουρλιάζω στον ύπνο μου και ξυπνώ ιδρωμένος και κατατρομαγμένος.

- Ενδιαφέρων. Και δε μου λέτε, σας παρακαλώ, μήπως θυμάστε τί γράφει η επιγραφή πάνω στην πόρτα;

- "Έλξατε".
 

TasosP

Member
Joined
30 June 2012
Μηνύματα
91
Βαθμολογία
0
Points
6
Οι σπουδαστές του πρώτου έτους στο σχολείο Ιατρικής έκαναν την πρώτη τάξη ανατομίας τους με ένα πραγματικό νεκρό ανθρώπινο σώμα. Μαζεύτηκαν όλοι γύρω από το τραπέζι των χειρουργικών επεμβάσεων, με το νεκρό σώμα καλυμμένο με ένα άσπρο σεντόνι. Ο καθηγητής άρχισε το μάθημα με τα εξής λόγια:

"Στην ιατρική, είναι απαραίτητο να έχετε δύο σημαντικές ικανότητες ως γιατρός: Η πρώτη είναι να μη σας αποστρέφει τίποτα που περιλαμβάνει το ανθρώπινο σώμα." Ο καθηγητής τράβηξε πίσω το σεντόνι, έβαλε το δάχτυλό του στον κ*λο του πτώματος, το τράβηξε και μετά το έβαλε στο στόμα του. "Τώρα κάντε το ίδιο πράγμα", είπε στους σπουδαστές του.

Οι σπουδαστές εδώ τα έπαιξαν, δίστασαν για αρκετά λεπτά, αλλά τελικά ξεκίνησαν ένας-ένας με τη σειρά να βάζουν το δάχτυλο στον κ*λο του νεκρού σώματος, να το τραβούν και μετά να το βάζουν στο στόμα τους. Όταν τελείωσαν όλοι, ο καθηγητής τους κοίταξε προσεκτικά και τους είπε:

"Η δεύτερη πλέον σημαντική ικανότητα είναι η παρατήρηση. Έβαλα στο νεκρό το μεσαίο μου δάχτυλο, και στο στόμα μου το δείκτη μου. Τώρα μάθετε να δίνετε προσοχή."
 

TasosP

Member
Joined
30 June 2012
Μηνύματα
91
Βαθμολογία
0
Points
6
Απ: Ένα θέμα για ανέκδοτα...

Στην τάξη, προσεύχεται ο Τοτός την ώρα του μαθήματος και τον ρωτάει η δασκάλα:

- Τοτό, γιατί προσεύχεσαι;
- Η μητέρα μου είπε ότι πριν κοιμηθούμε πρέπει να κάνουμε την προσευχή μας!
 

TasosP

Member
Joined
30 June 2012
Μηνύματα
91
Βαθμολογία
0
Points
6
Απ: Ένα θέμα για ανέκδοτα...

Ο Τοτός γυρίζει από το σχολείο στο σπίτι του κλαίγοντας.

- "Τί έχεις; Γιατί κλαις;" τον ρωτά η μητέρα του.
- Με χτύπησε ο δάσκαλος.
- Και γιατί σε χτύπησε;
- Να, γιατί απάντησα σε μια ερώτηση που κανείς άλλος δε θα μπορούσε να απαντήσει.

- Τί; Και αντί να σου βάλει άριστα, σε χτύπησε; Και ποια ήταν αυτή η ερώτηση;

- "Ποιος έσπασε το τζάμι το σχολείου."
 

TasosP

Member
Joined
30 June 2012
Μηνύματα
91
Βαθμολογία
0
Points
6
Απ: Ένα θέμα για ανέκδοτα...

Βάζει η δασκάλα εργασία για το σπίτι, να ρωτήσουν πώς γίνονται τα παιδιά.

- "Μαμά, μαμά", λέει ο Τοτός, "η δασκάλα μας είπε να σας ρωτήσουμε πώς γίνονται τα παιδιά".

- "Δε μπορώ τώρα, καθαρίζω πατάτες" λέει η μαμά.
- Έλα ρε μαμά, πες μου...

Τέλος πάντων, η μαμά του για να τον ξεφορτωθεί του δείχνει μία πατάτα και του λέει: "Την βλέπεις αυτήν; Από εδώ έρχονται τα παιδιά."

Εκστασιασμένος ο Τοτός βάζει την πατάτα στην τσέπη, και περιμένει πως και πως την επόμενη μέρα στο σχολείο.
Την άλλη μέρα στην τάξη, ρωτάει η δασκάλα:

- Μάθατε αυτό που σας είπα;
- "Ναι!" λένε όλα τα παιδάκια με μια φωνή.
- Για πες εσύ, Κωστάκη.
- "Λοιπόν κυρία", λέει ο Κωστάκης, "τα παιδιά τα φέρνει ο πελαργός."

- "Λάθος, λάθος!" αρχίζει να φωνάζει ο Τοτός.
- "Για πες μας εσύ, Ελενίτσα" λέει η δασκάλα.
- "Τα παιδάκια τα φέρνει ο Θεούλης!" λέει η Ελενίτσα.
- "Μα, τί λέει;" φωνάζει ο Τοτός και κάνει φασαρία.

Εκνευρισμένη η δασκάλα, λέει στον Τοτό: "Για πες μας εσύ Τοτό, που τα ξέρεις όλα."
Ο Τοτός με ένα πονηρό χαμόγελο βάζει το χέρι στην τσέπη, πιάνει την πατάτα και λέει στην δασκάλα:

- Να την βγάλω έξω;
- "Και βέβαια, όχι!" λέει η δασκάλα σοκαρισμένη.
- Βρε, να την βγάλω έξω;
- Όχι φυσικά!
- "Α", λέει ο Τοτός, "δε θέλεις να τη βγάλω. Όταν την τρως όμως, καλά είναι, ε;"
 

TasosP

Member
Joined
30 June 2012
Μηνύματα
91
Βαθμολογία
0
Points
6
Απ: Ένα θέμα για ανέκδοτα...

Η γιαγιά του Τοτού του δίνει λεφτά για τα γενέθλια του! Ο Τοτός τα παίρνει και φεύγει αλλά τον σταματάει η μητέρα του:

- Τοτέ, κάτι ξέχασες να πεις στην γιαγιά σου!
- Τί;
- Τί λέω εγώ στον πατέρα σου κάθε φορά που μου δίνει λεφτά;
- "Α", λέει ο Τοτός, και απαντάει στην γιαγιά: "μόνο αυτά έχεις;"
 

TasosP

Member
Joined
30 June 2012
Μηνύματα
91
Βαθμολογία
0
Points
6
Απ: Ένα θέμα για ανέκδοτα...

Ο Τοτός με τον πατέρα του κάθονται στο σαλόνι. Λέει ο μπαμπάς στον Τοτό: "Πήγαινε στο υπνοδωμάτιο και φέρε μου τις παντόφλες μου."

Στο υπνοδωμάτιο κάθονται η αδερφή του Τοτού και μια φίλη της. Μπαίνοντας μέσα λέει ο Τοτός: "Ο μπαμπάς μου είπε να σας δείρω και τις δύο!" Η αδερφή του:

- Φύγε από δω ρε κωλόπαιδο!
- Δε με πιστεύεις; Άκου.

Και ρωτάει τον πατέρα του: "Πατέρα, τη μία;"
Και ο πατέρας του: "Και τις δυο ρε βλάκα!"
 

TasosP

Member
Joined
30 June 2012
Μηνύματα
91
Βαθμολογία
0
Points
6
Απ: Ένα θέμα για ανέκδοτα...

Στο σχολείο του Τοτού έρχεται ένας νέος δάσκαλος Αγγλικών.

Δάσκαλος: What's your name?
Δημήτρης: Jim sir.
Δάσκαλος: Oh, what a wonderful name like Jim Morison.

Δάσκαλος: What's your name?
Γιάννης: My name is John.
Δάσκαλος: What a wonderful name like John Travolta.

Αυτό συνεχίστηκε μέχρι που έφτασε στον Τοτό.

Δάσκαλος: What's your name, son?
Τοτός: My name is Totos.
Δάσκαλος: I don't like this name!

Τοτός: Εσάς κύριε, πώς σας λένε;
Δάσκαλος: My name is Tom.
Τοτός: Oh, what a wonderful name, like Tom...ouni της μάνας σου!
 

TasosP

Member
Joined
30 June 2012
Μηνύματα
91
Βαθμολογία
0
Points
6
Απ: Ένα θέμα για ανέκδοτα...

Ο Τοτός παρατηρεί τον πατέρα του που κάνει μπάνιο. Κοιτώντας το "όργανο" του πατέρα του, του λέει: "Μπαμπά, τί είναι αυτό;"

Μπαμπάς: Ε, αυτό παιδί μου, είναι... χμμμ, πουλί.
Τοτός: Σοβαρά ρε πατέρα; Και αυτά που πετάνε στον ουρανό, τί είναι; Πo#τσες;
 

TasosP

Member
Joined
30 June 2012
Μηνύματα
91
Βαθμολογία
0
Points
6
Απ: Ένα θέμα για ανέκδοτα...

Λέει ο μικρός Τοτός στον πατέρα του: "Πατέρα, πώς γεννήθηκα;"

Ο πατέρας του σκέφτεται ότι ο Τοτός είναι πολύ μικρός για να του μιλήσει ανοιχτά για αυτό το θέμα. Έτσι του απαντάει:

- Παιδί, μου σε έφερε ο πελαργός.
- Ο Κωστάκης που μένει στο διπλανό διαμέρισμα, πώς γεννήθηκε;
- Και αυτόν τον έφερε ο πελαργός.
- Η Ελενίτσα που μένει στο ισόγειο, πώς γεννήθηκε;
- Και αυτήν την έφερε ο πελαργός.
- Ο Θοδωράκης που μένει στον πέμπτο όροφο, πώς γεννήθηκε;
- Και αυτόν τον έφερε ο πελαργός.
- Καλά ρε πατέρα, όλους ο πελαργός τους έφερε; Κανένας δεν γ@μάει σε αυτή τη πολυκατοικία;
 

TasosP

Member
Joined
30 June 2012
Μηνύματα
91
Βαθμολογία
0
Points
6
Απ: Ένα θέμα για ανέκδοτα...

Μια μέρα, η οικογένεια του Τοτού, αποφάσισε να επισκεφθεί μια φιλική τους οικογένεια. Ο γιος τους όμως, είχε μια ιδιαιτερότητα. Δεν είχε αυτιά. Οπότε, οι γονείς του Τοτού, τον συμβούλεψαν να μην κάνει καμία ερώτηση για τα αυτιά του παιδιού και τους φέρει σε δύσκολη θέση. Καθώς ο Τοτός συζητούσε με τον πατέρα του παιδιού λέει:

- Ο γιος σας βλέπει καλά;
- Ναι, πολύ καλά.
- Σε 20 χρόνια; Θα βλέπει καλά;
- Πιστεύω πως θα βλέπει καλά.
- Σε 40 χρόνια; Θα βλέπει;
- Ε, σε 40 χρόνια, μάλλον θα χρειαστεί γυαλιά.
- Και πού θα τα στηρίζει;
 

TasosP

Member
Joined
30 June 2012
Μηνύματα
91
Βαθμολογία
0
Points
6
Απ: Ένα θέμα για ανέκδοτα...

Στο σχολείο έλεγαν ποιήματα και είπε η δασκάλα στον Τοτό να πει και αυτός ένα. Ο Τοτός άρχισε: "Καθόμουνα στην αμμουδιά και έσπαγα καρύδια και ερχότανε η θάλασσα και μου βρέχε τα..."

Η δασκάλα έντρομη: "Μη Τοτέ, μην το πεις."

Και ο Τοτός: "Καθόμουνα στην αμμουδιά και έσπαγα καρύδια και ερχότανε η θάλασσα και μου βρέχε τα..."

Η δασκάλα: "Μη Τοτέ, μην το συνεχίσεις."

Και ο Τοτός απτόητος: "Καθόμουνα στην αμμουδιά και έσπαγα καρύδια και ερχότανε η θάλασσα και μου βρέχε τα πόδια."

Η δασκάλα: "Γιατί τα πόδια;"

Και ο Τοτός: "Αφού δεν έφτανε τα @ρχ*δι@!"
 

TasosP

Member
Joined
30 June 2012
Μηνύματα
91
Βαθμολογία
0
Points
6
Απ: Ένα θέμα για ανέκδοτα...

O Τοτός είναι στο σαλόνι και παίζει με το τρενάκι του, η μαμά στην κουζίνα κάνει δουλειές. Τσαφ τσουφ το τρενάκι, κάνει συνεχώς φασαρία. Σε κάποια στιγμή σταματάει και ακούγεται ο μικρός:

- "Όσοι π@πάρες θέλουν να κατέβουν, να τσακιστούν γιατί αυτή η κ*λοστάση είναι η τελευταία. Όσοι μ@λάκες θέλουν να ανέβουν να το κάνουν γρήγορα για να αναχωρήσει καμιά ώρα η γ@μημένη η αμαξοστοιχία."

Τα ακούει αυτά η μαμά του, τρέχει στο σαλόνι, πιάνει τον Τοτό από το αυτί και του λέει:

- "Πήγαινε αμέσως στο δωμάτιο σου και κάτσε μέσα για δυο ώρες τιμωρία. Μετά θα βγεις και θα παίξεις μόνο αν μιλάς καλά!"

Πηγαίνει ο Τοτός στο δωμάτιο και μετά από κανά δίωρο επιστρέφει. Κάθεται και πάλι, και βάζει μπρος το τρενάκι. Τσαφ τσουφ, τσαφ τσουφ για λίγη ώρα, σε κάποια στιγμή σταματάει.

- "Όσοι επιβάτες επιθυμούν να αποβιβαστούν παρακαλούνται να ελέγξουν ότι δεν ξέχασαν καμία από τις αποσκευές τους και ευχόμαστε να είχαν καλό και ξεκούραστο ταξίδι. Οι επιβάτες που επιθυμούν να επιβιβαστούν να τοποθετήσουν και να ασφαλίσουν τις αποσκευές τους πάνω από τη θέση τους. Υπενθυμίζουμε ότι απαγορεύεται το κάπνισμα και ευχόμαστε ένα καλό ταξίδι."

Η μαμά ακούει περήφανη για τις παιδαγωγικές τις ικανότητες από την κουζίνα και χαμογελάει. Ο Τοτός συνεχίζει:

- "Α, και όσοι θέλουν να διαμαρτυρηθούν για τη δίωρη καθυστέρηση, να απευθυνθούν στην κ@ρ*όλα στην κουζίνα!"
 

TasosP

Member
Joined
30 June 2012
Μηνύματα
91
Βαθμολογία
0
Points
6
Απ: Ένα θέμα για ανέκδοτα...

Λέει μια μέρα η δασκάλα στους μαθητές της ότι θα έρθει ένας επιθεωρητής από το Υπουργείο να παρακολουθήσει το μάθημα. Συννενοείται λοιπόν με τα κορίτσια της τάξης αν ο Τοτός πει καμιά βρισιά να αρχίσουν να τσιρίζουν και να βγουν από την αίθουσα (και καλά ότι παρεξηγήθηκαν και δεν έχουν συνηθίσει να ακούν βρισιές).

Έρχεται λοιπόν ο επιθεωρητής και στη διάρκεια του μαθήματος ο Τοτός κοιτάζει από το παράθυρο ένα κτίριο που χτίζεται δίπλα στο σχολείο, γράφοντας κανονικά στα @@ του τον επιθεωρητή...

Τελειώνει το μάθημα, όλα καλά, όμως λίγο πριν φύγουνε λέει ο επιθεωρητής στη δασκάλα ότι θέλει να μάθει τι ακριβώς κάνει ο Τοτός στο παράθυρο...

"Μα δεν είναι ανάγκη", του λέει η δασκάλα.

Ο επιθεωρητής όμως επιμένει... Πάει λοιπόν και τον ρωτάει:

- Τί κοιτάς παιδί μου τόση ώρα;
- Να, λέει ο Τοτός, κοιτάω εδώ απέναντι ένα μπουρδέλο που χτίζεται...

Αρχίζουν τα κορίτσια λοιπόν, όπως είχαν συμφωνήσει με την δασκάλα, να τσιρίζουν και βγαίνουν πανικόβλητα σαν τα κοτόπουλα έξω από την τάξη...

Οπότε γυρνάει ο Τοτός και λέει: "Ε, πείτε στις π**τάνες να έρθουν μέσα. Ακόμη στα θεμέλια είναι!"
 

TasosP

Member
Joined
30 June 2012
Μηνύματα
91
Βαθμολογία
0
Points
6
Απ: Ένα θέμα για ανέκδοτα...

Λίγο πριν τελειώσει το σχολείο, όλη η τάξη έχει βγει φωτογραφία και η δασκάλα προσπαθεί να πείσει τα παιδάκια να αγοράσουν την ομαδική φωτογραφία:

"Σκεφτείτε πόσο ωραίο θα είναι όταν θα έχετε μεγαλώσει και θα βλέπετε την φωτογραφία και θα λέτε: αυτή είναι η Ελένη, είναι γιατρός, αυτός είναι ο Μιχάλης, είναι δικηγόρος..."

Πετάγεται ο Τοτός: "Kαι αυτή είναι η συγχωρεμένη η δασκάλα μας..."
 

TasosP

Member
Joined
30 June 2012
Μηνύματα
91
Βαθμολογία
0
Points
6
Απ: Ένα θέμα για ανέκδοτα...

Απαντάει ο Τοτός στο τηλέφωνο:

- Παρακαλώ, θα ήθελα να μιλήσω στην μητέρα σου.
- Η μητέρα μου αυτή τη στιγμή δε μπορεί να σας μιλήσει γιατί χέζει.

Βγαίνοντας η μαμά από το μπάνιο τον μάλωσε πολύ άσχημα και του είπε την επόμενη φορά να πει ότι η μητέρα μου είναι στο μπάνιο για την ανάγκη της.

Την επόμενη μέρα χτυπάει πάλι το τηλέφωνο. Η μαμά πάλι στο μπάνιο και ο Τοτός απαντάει:

- Η μαμά μου δεν μπορεί να μιλήσει γιατί είναι στο μπάνιο για την ανάγκη της.
- "Θα αργήσει;" τη ρωτά εκείνος.

Και ο Τοτός:

- Μάλλον, γιατί μπήκε κλάνοντας!
 

TasosP

Member
Joined
30 June 2012
Μηνύματα
91
Βαθμολογία
0
Points
6
Απ: Ένα θέμα για ανέκδοτα...

Ήταν ο Τοτός και μπαίνει τρέχοντας μέσα στο σπίτι του και λέει:

"Μαμά, μαμά, πήγαινε γρήγορα στο μπουρδέλο."
Μπάμ! Τρώει μία σφαλιάρα από την μαμά.

Πάει τρέχοντας στον μπαμπά:

"Μπαμπά, μπαμπά, πήγαινε γρήγορα στο μπουρδέλο."
Μπάμ! Τρώει μία σφαλιάρα και από τον μπαμπά.

Πάει τρέχοντας στην γιαγιά:

"Γιαγιά, γιαγιά, πήγαινε γρήγορα στο μπουρδέλο."
Μπάμ! Τρώει μία με την σφαλιάρα και από την γιαγιά...

"Αμάν μωρέ," λέει αγανακτισμένος ο Τοτός. "Τί με βαράτε όλοι σας; Είναι αναίσθητος ο παππούς στο μπουρδέλο!"
 

TasosP

Member
Joined
30 June 2012
Μηνύματα
91
Βαθμολογία
0
Points
6
Απ: Ένα θέμα για ανέκδοτα...

Μια μέρα ο Τοτός εισβάλλει απότομα και χωρίς να χτυπήσει την πόρτα στο δωμάτιο των γονιών του, ενώ αυτοί ήταν έτοιμοι να το κάνουνε.

Την στιγμή που μπήκε ο Τοτός, ο πατέρας του έβαζε το προφυλακτικό και με το που βλέπει τον Τοτό να μπαίνει, πηδάει με την μία από το κρεβάτι και πέφτει στο πάτωμα για να μην τον δει. Ο μικρός όμως τον είδε και με πονηρό ύφος τον ρωτάει:

- Μπαμπά... Τι κάνεις εκεί;
- Ε, να, τίποτα παιδί μου. Ε, να, απλά, να, είδα ένα ποντίκι κάτω από το κρεβάτι και ήθελα να...
- Τί; Να το γ@μήσεις;
 
Top Bottom