Ροή

Μας καταστρέφουν και συκοφαντούν την Ελλάδα

techne

Administrator
Joined
27 May 2010
Μηνύματα
1,157
Βαθμολογία
24
Points
38
Website
www.eltube.gr
Μετά από πενήντα χρόνια σιγής μου ένα περιστατικό με έκανε τόσο έξαλλο που αποφάσισα και εγώ αν και με καθόλου γραμματικές γνώσεις να αρχίσω να γράφω τα παράπονα μου γιατί κατάλαβα πως ίσως είναι ο μόνος τρόπος για να ακουστείς.
Κάνοντας λοιπών το πρώτο μου παράπονο δέχτηκα και της πρώτες μου επιθέσεις και θα πρέπει να αμυνθώ εξηγώντας σας την σκέψη μου σχετικά με το άρθρο που έγραψα.
Η επιθέσεις που έλαβα ήταν γιατί αναφέρθηκα στους τουρίστες όταν έδωσα ευθύνη και σε αυτούς εφόσον ο ένοχος είναι άγνωστος και στο φαλιράκι κυκλοφοράνε 80 τουρίστες και 20 έλληνες νομίζω πώς είναι λογικό να παίρνει κε αυτούς η μπόρα.
Προσωπικά έχω της αμφιβολίες μου για τον τρόπο που είναι γραμμένο, το που βρήκαν το χαρτώνι, δεν έχει βιβλιοπωλείο στο φαλιράκι και που βρήκαν τόσο μεγάλες πέτρες μέσα στο φαλιράκι, μου φαίνεται πιο πολύ στημένο εμένα και επειδή κανείς δεν αντιδρά κάποιος λοιπόν θα πρέπει να το κάνη, έτυχε να είμαι εγώ.
Τώρα σχετικά αν νομίζω πώς πρέπει να έρχονται τουρίστες στην Ελλάδα η όχι.

Όλοι μου την ζωή την μεγάλωσα μέσα σε τουρίστες δεν λέω το αντίθετο αλά τότε ήμουν παιδί κε δεν γνώριζα όπως δεν γνωρίζουνε κε τα πεδία μας τώρα αλά και η περισσότεροι ενήλικες, δυστυχώς δεν βλέπουν την πραγματικότητα που θα φέρει την καταστροφή του νησιού και τον παιδιών μας και πριν συνεχίσω να προσθέσω δεν είμαι ρατσιστής όσοι με γνωρίζετε ξέρετε πολύ καλά ποιος είμαι.

Νομίζετε πώς εξαρτόμαστε από τους τουρίστες είστε γελασμένοι και εγώ έτσι νόμιζα αλά ξύπνησα και ελπίζω από τα γραπτά μου να επακολουθήσουν κιάλι.

Θα προσπαθήσω να τα εξηγήσω από την δική μου οπτική γωνία.

Λοιπόν ακούω να λέγετε συχνά ζούμε από αυτούς δεν το καταλαβαίνω δηλαδή τη κάνουμε?? πάμε δουλεύουμε στης δουλείες μας να μην πω υπηρετάτε, που κε αυτές εξαρτώνται από τους τουρίστες, παίρνουμε τον μισθό μας, και μετά πάμε και τον ξοδεύουμε στα SUPER MARKET για να φάμε και τα δίνουμε πάλι πίσω, γιατί εδώ που τα λέμε όλοι για το φαγητό μας τρέχουμε.

ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΜΟΥ? Γιατί πρέπει να δουλεύουμε για άλλους για να βγάζουμε την τροφή μας ενώ θα μπορούσαμε να την βγάλουμε μόνοι μας και πολύ καλύτερη, χωρίς ληγμένα, χωρίς συντηρητικά, όχι πλαστικοποιούμενα, και χωρίς τόσες αρρώστιες με το να καταναλώνουμε όλες αυτές της κακής ποιότητας τροφές.
Τουλάχιστον η περισσότερη έλληνες έχουν την δυνατότητα. Όμως όλοι έπεσαν θύματα και άφησαν τα χωριά για να μένουν στο κεφάλι κάποιου άλλου.
Δεν έχουμε καταλάβει πως κάποιοι για δικά τους συμφέροντα μας οδήγησαν σε μια τέτοια ζωή κε εμείς σαν αρνιά ακλουθήσαμε.
Αφήσαμε τα ωραία μας χωριά και μαζευτήκαμε ο ένας πάνω στον άλλον μέσα στο στρες και όλα αυτά γιατί??

Ορίστε γιατί διαβάστε

Δηλαδή δεν ήμαστε άξιοι να βγάλουμε το φαγητό μας μόνοι μας? δεν έχουμε την γη? Δεν έχουμε το κλίμα? δεν έχουμε την γνώση? Τη μας λύπη??
Αν δουλεύαμε για τον εαυτούς μας της ίδιες ώρες που δουλεύουμε για τους άλλους φανταστείτε τη θα είχαμε τώρα.
Μας έβαλαν ανάγκες στην ζωή μας και πολλά άλλα τα οποία δεν θα τα σχολιάσω τώρα αλά μια άλλη στιγμή.
Ο τουρίστας θα έρθει θα περάσει καλά θα αφισι τα απολιματα του θα τα διαλύσει όλα γιατί δεν είναι η χώρα του και δεν την πονάει <δεν τον κατηγορώ και αυτοί θύματα είναι> και το χειρότερο την καταστροφή μας με το να καταναλώνει χωρίς να τον νοιάζει όπως δεν νοιάζει και πολλούς από εσάς αυτό το λίγο νερό που μας έχει απομείνει που το εκμεταλλεύονται μόνο η λίγοι όπως ξενοδόχοι ΠΧ αυτοί όταν έρθει η ώρα της κρίσις θα πάρουν της οικογένειες τους και θα φύγουν εμείς τη θα κάνουμε? όχι εμείς τα παιδιά μας. Αραγε τα σκέπτεται κανείς?.


Και για να τελειώνω σαν Έλληνας πιστεύω πώς ήμαστε ο καλύτερος λαός έχω ταξιδέψε σε πολλές χώρες και έχω ζήση σε αυτές όταν ζήσης εκεί τότε βλέπεις την ποιότητα των ανθρώπων και η δική μας ποιότητα είναι μοναδική και γ? αυτό ήμαστε και τόσο μεγάλα θύματα λόγο της φιλεύσπλαχνης ποιότητας και της ευκολοπιστίας μας.
Κάθε φορά που βρίσκομαι σε μια συζήτηση ακούω να λένε ακούσατε τι είπε η τηλεόραση. Δηλαδή ότι λέει η τηλεόραση είναι αληθεια? κανείς πια δεν έχει δική του γνώμη?
ο δημοσιογράφος νομίζετε πώς λέει ότι θέλει? κάνετε λάθος ότι του πουν λέει και αυτό που του λένε είναι να κάνει την είδηση όσο πιο ακροαματική γίνετε.
Αλά και αλλιώς να ήταν σκεφτήκατε ποτέ από πού πηγάζουν όλα αυτά τα νέα μήπως είναι σκόπιμα? Προσωπικά πιστεύω πώς το 99% είναι προπαγάνδα ΨΕΜΑΤΑ το είπα στο παρελθόν το λέω τώρα και θα το πω ξανά Η ΑΛΗΘΙΝΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ακούσαμε ποτέ την άλλη πλευρά την οποία μας πλασάρουν ως κακοί η αναρχικοί ναρκομανείς η αλήτες και πολλά άλλα, μας εξήγησαν ποτέ τι οδηγεί τον καθέναν σε αυτό που είναι η απλά ακούμε τον δημοσιογράφο που τον καταδικάζει που οι περισσότεροι από αυτούς όπως και εσείς δεν έχετε ιδέα τι θα πει δρόμος φτώχια η ορφάνια τα οποία σπάνια τα ακούμε στην τηλεόραση ως δικαιολογία για τη οδήγησε το κάθε έναν που κατηγοράνε.
Ώμος θα πρέπει να το κλείσω εδώ γιατί έχω τόσα μέσα μου που από θέμα θα καταλήξει βιβλίο. J

Ευχαριστώ όσους το διαβάσανε και κάνω παράκληση σε όλους να ξοδέψουν λίγο χρόνο από την ζωή τους και να δούναι τα ντοκιμαντέρ βρίσκεται στο τέλος αυτής της σελίδας
 
Last edited by a moderator:
Top Bottom