Ροή

Πρόβλημα ηχου σε firefox

Aggelos1

New member
Joined
13 September 2011
Μηνύματα
2
Βαθμολογία
0
Points
0
Πρώτη φορά επικοινωνώ μαζί σας. Εχω τα Win XP και τώρα τελευταία όταν συνδέουμε με το youtube μέσω firefox έκδοση 15 δεν ακούω καθόλου ήχο ενώ το βιντεο παίζει κανονικά. Προηγούμενα άκουγα κανονικά ήχο. Στον ΙΕ 9 ακούω και ήχο. 'Εχω κάνει αναβάθμιση στη flash prayer. Την αναβάθμιση την έκανα σύμφωνα με τις οδηγίες της adobe (απεγκατάσταση της παλιάς και μετά εγκατάσταση της νέας). Έκανα δοκιμή βάζοντας τον Chrome και τον Firefox portable αλλά και σε αυτά δεν άκουω ήχο. Τι φταίει και τι μπορώ να κάνω.
 

RC_Andreas

Administrator
Joined
3 June 2010
Μηνύματα
4,599
Βαθμολογία
9
Points
38
Location
Ελλάδα
Website
www.eltube.gr
Απ: Πρόβλημα ηχου σε firefox

Για σου Aggelos1, σαν πρώτη κίνηση κοίτα τα παρακάτω και βλέπουμε πάλι

1. Εγκατέστησε την τελευταία έκδοση του Adobe Flash (απαραίτητο για streaming βίντεο από το YouTube) μετά την αφαίρεση τυχόν παλιών εκδόσεων που έχετε εγκαταστήσει. Μάθετε πώς μπορείτε να εγκαταστήσετε την πιο πρόσφατη έκδοση του Adobe Flash Player εδώ.

2. Επίτρεψε το Flash τρίτων στον υπολογιστή σας:

1. Πήγαινε στο Παγκόσμιο πίνακα αποθήκευσης ρυθμίσεων στην ιστοσελίδα της Adobe.

2. Το Adobe Flash Player Settings Manager θα πρέπει να εμφανιστεί.

3. Έλεξε το πλαίσιο με την ετικέτα: Άσε το περιεχόμενο τρίτων Flash για την αποθήκευση δεδομένων στον υπολογιστή σας.

4. Για να εξασφαλίσεις τις αλλαγές σου κάνε κλικ σε μία από τις καρτέλες στο πάνω μέρος του πλαισίου και στη συνέχεια κάνε κλικ πίσω στο (Global Storage Panel Settings). Το κουτάκι θα πρέπει να είναι ακόμα τικαρισμένο.

5.
Μόλις τελειώσεις με αυτό, κλείσε όλα τα παράθυρα του προγράμματος περιήγησης και δοκιμάσε ξανά παίζοντας ένα βίντεο.


Ο παρακάτω οδηγός αναφέρετε στο πώς να μπλοκάρεις Flash cookies ίσως σε βοηθήσει αν τον διαβάσεις
Πώς να διαγράψετε τα Flash Cookies και να σταματήσετε της ιστοσελίδες να σας παρακολουθούνε κρυφά
 

RC_Andreas

Administrator
Joined
3 June 2010
Μηνύματα
4,599
Βαθμολογία
9
Points
38
Location
Ελλάδα
Website
www.eltube.gr
Απ: Πρόβλημα ηχου σε firefox

Εάν μία απάντηση σάς βοήθησε, θα ήταν χρήσιμο να γνωρίζουμε ποια ήταν. Εξάλλου αυτός είναι ο σκοπός ενός φόρουμ: η ανταλλαγή πληροφορίας. Η ανταλλαγή πληροφορίας δεν είναι μόνο να παίρνει κανείς απαντήσεις σε ερωτήσεις αλλά επίσης να μοιράζεται επιτυχημένες και αποτυχημένες εμπειρίες. Θεωρήστε ότι με τον τρόπο αυτό, βοηθάτε κάποιους να αποφύγουν τα ίδια λάθη που εσείς κάνατε. Και αν φυσικά μετά από λίγο καιρό, βρεθεί η απάντηση από το ίδιο τον ερωτώντα, θα ήταν πολύ χρήσιμο να την μοιραστεί με τα άτομα στα οποία έθεσε την ερώτηση.

Επίσης, ένα ευχαριστώ Capture.PNG και το να μάθουν οι άλλοι ότι εκτιμάτε τον χρόνο και τον κόπο τους , είναι καλή ιδέα. Αντίθετα, το ευχαριστώ εκ των προτέρων δεν είναι καλή ιδέα, διότι πολλοί το ερμηνεύουν ως επείγομαι και δεν έχω χρόνο να ευχαριστήσω αργότερα?

Κανόνες Λειτουργίας του Techne.gr
 

Aggelos1

New member
Joined
13 September 2011
Μηνύματα
2
Βαθμολογία
0
Points
0
Απ: Πρόβλημα ηχου σε firefox

Βρήκα λύση στο πρόβλημα, ενώ ήμουν έτοιμος για format. Τη βρήκα διαβάζοντας και άλλα foroum. Το πρόβλημα ήταν στο ότι άλλαξα την επιλογή των ηχείων που έχω από 5,1 σε στέρεο. Ήταν τόσο απλο όσο και τρελλό. Παντως ευχαριστώ πολυ για τη βοήθεια
 

RC_Andreas

Administrator
Joined
3 June 2010
Μηνύματα
4,599
Βαθμολογία
9
Points
38
Location
Ελλάδα
Website
www.eltube.gr
Re: Πρόβλημα ηχου σε firefox

Σε όλους μας έχουν συμβεί αυτά σημασία έχει ότι το βρήκες :D
 

thanosth

New member
Joined
21 January 2016
Μηνύματα
1
Βαθμολογία
0
Points
0
Απ: Re: Πρόβλημα ηχου σε firefox

Απ: Re: Πρόβλημα ηχου σε firefox

Σε όλους μας έχουν συμβεί αυτά σημασία έχει ότι το βρήκες :D

Καλησπέρα και καλως σας βρίσκω...
εχω το εξης προβλημα με τον ηχο στον firefox που το ψάχνω να το βρω.

αγορασα ολοκαινουργιο λαπτοπ HP με windows 10 πριν λιγες μερες.
σημερα ανακαλυψα οτι δεν παιζει βιντεακια στο youtube που θελω να δω. μολις παω να το κανω κολλάει το λαπτοπ.
πήρα τηλεφωνο στην hp και μου ειπαν να δοκιμάσω να τα δω στον ιε κατι που εκανα και δεν ειχα προβλημα.
με παρεπεμψαν στο τμημα υποστηριξης του firefox.
μετα δοκιμασα το ιδιο και στον chrome το ιδιο προβλημα, κολλάει ολος ο υπολογιστης με το που πατάω το play του βιντεοκλίπ

δεν ξερω τι να κανω και πως να το αντιμετωπίσω.
μου ερχεται να επιστρεψω το μηχανημα πίσω που με το καλημέρα εχω τέτοια προβλήματα
 

RC_Andreas

Administrator
Joined
3 June 2010
Μηνύματα
4,599
Βαθμολογία
9
Points
38
Location
Ελλάδα
Website
www.eltube.gr
Απ: Πρόβλημα ηχου σε firefox

Για αρχή σου προτείνω να ενημερώσεις το πρόγραμμα οδήγησης της κάρτας γραφικών / από την ιστοσελίδα του κατασκευαστή και ελέγξτε αν επιλύει το ζήτημα και μιλάμε πάλη.

1. Άνοιξε τη Διαχείριση Συσκευών.
2. Αναπτύξτε τον «προσαρμογέα οθόνης».
3. Εντόπισε το πρόγραμμα οδήγησης.
4. Κάντε δεξί κλικ στην κάρτα οθόνης που παρατίθενται και κάντε κλικ στο 'Ενημέρωση προγράμματος οδήγησης'

1. Άνοιξε το Device Manager.
2. Αναπτύξτε το Display Adapter.
3. Εντόπισε το display driver.
4.Κάντε δεξί κλικ στην κάρτα οθόνης που παρατίθενται και κάντε κλικ στο 'Ενημέρωση προγράμματος οδήγησης' Update Driver Software

Επίσης καλό θα ήταν να ενημερώσεις όλα τα προγράμματα οδήγησης.
 
Last edited:
Top Bottom